dansanka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SALSA--the eNd

2 posters

SALSA--the eNd Empty SALSA--the eNd

Mesaj tarafından ibrahim.karadeniz Cuma Mayıs 09, 2008 12:08 am

Selamlar...
Bugün 5 haftalık salsa dersleri serisinin son günüydü.Başta Salı günü 5-6 saatlerinde ders veren kendi hocalarıma olmak üzere,derslerde bizlere yardım etmeye çalışan tüm hocalara ve dans partnerliğimi yapan ,dans etme sebebim amacım olan kız arkadaşım Nagişe çok teşekkür ederim.
Bugün Çağdaş hoca öğrendiğimiz figürler çerçevesinde bize bir dans besteledi ve ortaya güzel bir koreografi çıktı...
İleride de neler yaptığımızı hatırlamamız için bu koreografiyi oluşturan figürleri sıralamak istiyorum.Figür isimlerindeki çok iyi bilmediğim için Çağdaş hoca düzeltmelerde bulunur umarım...

1.Basic step le başlıyoruz
2.Cross body lead(yer degistirme)
3.Bayan dönüşü(erkek sarkacla komut verecek)
4.Erkeğin dönüşü (hook turn değil ilk ogrenilen donus eller birakli sekilde donulecek)
5.inside turn <donuslu cross> (eller bir onceki harekette birakilmisti donme komutunu erkek dokunarak verecek)
6. 5.hareketin akabinde çifler ellerini sağ eller üstte kalacak şekilde
çarpraz olarak tutacak ve son hafta öğrendiğimiz dönüşü yapacağız.Burda dikkat edeceğimiz bir nokta var.Dönüşten önce bir temel adım şart.Erkekler dönüş komutunu vermek için sarkaç hareketini yapmalı.Dönüş sonrasında el fırlatma hareketiyle sağ ellerin üstte kaldığı başlangıç pozisyonuna gececeğiz
7. erkekler bayanin soluna kendi saglarina dogru spot turn yapip bayani sagimizdan karsimia alacagiz(yuruterek yada dondurerek almak erkegin tercihi)
8. 7. hareketten sonra sağ elimiz partnerimizin sağelini tutuyor olacak ve erkekler partnerlerine dönüş yaptiracak.Hareketin sonunda bayanın sağ elini sol elimize alacağız veeee....
9.Veeeee open brake hareketini yapacağız.Hemde 5-6-7 nci adımlarını hook turn ile bitireceğiz...
10.Sonra relax bir durum.gene cross body lead..dokunarak verdiğimiz komutla...

Hareketlerin isimleri ve sıralamsında hatalarım ve eksiklerimi düzeltmenizi bekliyorum.Heerkese iyi çalışmalar... cheers

ibrahim.karadeniz
takılanlar

SALSA--the eNd Empty Geri: SALSA--the eNd

Mesaj tarafından cgdscelik Cuma Mayıs 09, 2008 8:57 am

tesekkur ederiz ibrahim hareketlerin siralamasi dogru okuyunca hatirladim Very Happy hatirlamadigin yeri yazdim bide bie iki yere rtus yaptim.
arkadaslar bu hareketleri bu sirada yapmak zorunda degilsiniz simdilik isinmaniz alismaniz icin boyle bisey yaptik bir dans gecesine gittigimizde herkesi ayni seyi yaparken gormek istemiyorum siralar degisik olsun bide hareket uydurabiliyosaniz ritim dahilinde kalarak onlarida yapabilirsiniz yanlis olmaz tamammi herkes kendisine yi baksin kendi grubumu seneye tam kadro bekliyorum gosteri cikaricaz sizlerlebizden gecti artik :p
cgdscelik
cgdscelik
yazmaya baslayanlar